Viessmann siltumsūknis: visa informācija īsumā

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju
Attēlā redzams Viessmann Vitocal 200-G siltumsūknis pie mājas sienas.

Siltumsūkņi ir pirmā izvēle tiem, kas vēlas samazināt apkures rēķinus un ražot siltumu videi draudzīgākā veidā. Galu galā vide nodrošina siltumsūkņu apkurei nepieciešamo enerģiju bez ierobežojumiem un bez maksas. Siltumsūknis darbojas neatkarīgi no fosilā kurināmā un aktīvi veicina CO2 emisiju samazināšanu un klimata aizsardzību.

Siltumsūkņa priekšrocību kopsavilkums

Efektīvi izmantot brīvi pieejamo enerģiju no zemes, gaisa, gruntsūdeņiem vai saules.
Lielāka neatkarība no fosilā kurināmā, piemēram, naftas vai gāzes.
Ieguldījums CO₂ emisiju samazināšanā
Kombinācija ar mehāniskās ventilācijas iekārtu palīdz izveidot pilnīgu gaisa kondicionēšanas sistēmu.

Viessmann mūsdienīgi un individuāli risinājumi

Viessmann siltumsūkņi piedāvā papildu priekšrocības. Piemēram, jaunais Vitocal āra bloks, pateicoties tā uzlabotajam akustiskajam dizainam, ir īpaši kluss. Turklāt lielākajai daļai Viessmann siltumsūkņu ir aktīvās un dabiskās dzesēšanas funkcijas. Līdztekus to klasiskajam pielietojumam kā siltuma ģeneratoriem aukstās dienās, tie var radīt patīkamu klimatu telpās arī vasarā, iepludinot mājā atsvaidzinošu vēsu gaisu. Kā šī funkcija darbojas, sīkāk ir izskaidrots sadaļā " Dabiskā un aktīvā dzesēšana ".

Viessmann plašais produktu klāsts piedāvā piemērotus siltumsūkņus, lai apmierinātu jebkuras vajadzības. Jau projektēšanas stadijā var ņemt vērā strukturālos un ģeoloģiskos apstākļus, kā arī personīgās vēlmes attiecībā uz siltuma pieprasījumu. Papildus efektīvai darbībai mono režīmā siltumsūkņus var izmantot kopā ar saules enerģijas sistēmām un kopā ar esošo šķidrā kurināmā  vai gāzes apkures sistēmu daudzfunkcionālā sistēmā. Tas ļauj īpaši viegli īstenot individuālās vēlmes.
Dažādām apkures sistēmām ir nepieciešamas dažādas temperatūras. Piemēram, apkurei ar radiatoriem ir nepieciešama temperatūra līdz 70 grādiem pēc Celsija. Savukārt apsildāmās grīdas var izmantot tikai 35 grādu pēc Celsija temperatūru. Lai nodrošinātu visekonomiskāko siltumsūkņa apkures sistēmas darbību, svarīga ir kopējā apkures sistēma. Viessmann siltumsūkņi var nodrošināt pietiekamu siltuma daudzumu gan siltajām grīdām, gan radiatoriem. Tāpēc tie ir piemēroti gan vecāku ēku modernizācijai, gan jaunbūvju projektiem.

Piezīme par izmantotajiem aukstumaģentiem

Siltumsūkņiem ir nepieciešami aukstuma aģenti: Mūsdienu siltumsūkņi lielākoties satur fluorētas siltumnīcefekta gāzes (F-gāzes). Tās ir vai nu kaitīgas klimatam (tā sauktie HFC), vai arī piesārņo vidi ar ūdens piesārņojumu (tā sauktie HFO). Ilgtspējīga alternatīva ir dabiskie aukstumaģenti (piemēram, propāns/R290). Ziņojumos par per- un polifluorētām ķimikālijām (PFAS) dzesēšanas vielas siltumsūkņos ir raksturotas kā "toksiskas", taču tas attiecas tikai uz HFO. Dabiskie aukstumaģenti , tostarp R290 un HFC, nav toksiski. Viessmann perspektīvā visi siltumsūkņi pāriet uz dabīgiem aukstumaģentiem (R290). Pašlaik mēs joprojām izmantojam HFC R32, R410A, R407C. Līdz 2024. gadam tiks nomainīti divi HFO mājsaimniecības karstā ūdens siltumsūkņi. HFO lielie siltumsūkņi tiks pakāpeniski pārveidoti dažu nākamo gadu laikā.

ES stingrākus noteikumus attiecībā uz aukstumaģentiem ievieš, lai vairāk aizsargātu klimatu un vidi. Viessmann aktīvi atbalsta paātrinātu tiešu pāreju uz dabīgiem aukstumaģentiem bez "apvedceļa" caur HFO. Vērienīgais jaunais regulējums nav "bremze" siltumsūkņu mērķu sasniegšanai (kā bieži apgalvo daudzi ķīmijas vai gaisa kondicionēšanas nozares pārstāvji): tas rada juridisko noteiktību miljardiem, kas ieguldīti siltumsūkņos, un atbalsta ātru pāreju uz jauniem auktumaģentiem.

  

Apkure pēc ledusskapja principa

Siltumsūknis darbojas pēc vienkārša principa un ir pārsteidzoši efektīvs. Vienkāršāk sakot, tas darbojas tāpat kā ledusskapis, tikai otrādi. Ja ledusskapis novirza siltumu uz ārpusi, tad siltumsūkņi paņem enerģiju no zemes, gaisa vai gruntsūdeņiem un ar apkures sistēmas palīdzību nodod to dzīvojamā telpā.

Attēlā parādīts siltumsūkņa kompresora darbības process.
virzienā uz centru kļūst arvien karstāks: Sākotnējā temperatūra ir no 5 līdz 18 °C, plūsmas temperatūra sasniedz 72 °C.

Īss skaidrojums par Viessmann siltumsūkņu dzesēšanas ķēdi

Aukstumnesēja kontūra konstrukcija ir ļoti svarīga siltumsūkņa efektivitātei. Viessmann tam izmanto vismodernākās sastāvdaļas. Tos raksturo klusa darbība, zema vibrācija un īpaši ilgs kalpošanas laiks. Lai ražotu siltumu, siltumenerģija tiek iegūta no apkārtējās vides un izmantota, lai iztvaicētu aukstumaģentu, kas vārās zemā temperatūrā. Elektriski darbināmais kompresors saspiež šādi radīto gāzi un paaugstina to līdz augstākai temperatūrai. Siltummainī uzsildītās gāzes enerģija tiek nodota apkures kontūrā. Aukstumnesējs, kas joprojām ir zem spiediena, atkal kondensējas un izplešas izplešanās vārstā. Temperatūra šajā procesā strauji pazeminās. Tad cikls un līdz ar to arī apkure ar siltumsūkni sākas no jauna.

Tālāk pievienotajā videoklipā ir izskaidrots, kā darbojas siltumsūknis.

Sīkāku informāciju par šā procesa darbību var atrast sadaļā " Kā darbojas siltumsūknis". Tur atradīsiet arī kopsavilkumu par siltumsūkņa enerģijas patēriņu un padomus, kā samazināt elektroenerģijas izmaksas.

Viessmann siltumsūkņu paaudzes kopš 1978. gada līdz 2022. gadam

Siltumsūkņi mūsu klimatam Klimata varoņi mūsu tagadnei un nākotnei jau 105 gadus.
Siltumsūknis L08, siltumsūknis L02, siltumsūknis WWK-02, Vitocal 300 (BW tips).

I paaudze

Saskaņā ar pulksteņrādītāja rādītāja kustības virzienu no augšas pa kreisi uz leju pa labi: siltumsūknis L08, siltumsūknis L02, siltumsūknis WWK-02, Vitocal 300 (BW tips).

Vitocal 300 (Typ WW), Vitotres, Vitocal 350, Vitocal 350 mit Vitocell 100.

II paaudze

Saskaņā ar pulksteņrādītāja rādītāja kustības virzienu no augšas pa kreisi uz leju pa labi: Vitocal 300 (WW tips), Vitotres, Vitocal 350, Vitocal 350 ar Vitocell 100.

Vitocal 300-G, Vitocal 200-S, Vitocal 300-A, Vitocal 200-A.

III paaudze

Saskaņā ar pulksteņrādītāja rādītāja kustības virzienu no augšas pa kreisi uz leju pa labi: Vitocal 300-G, Vitocal 200-S, Vitocal 300-A, Vitocal 200-A.

Vitocal 250 A gaiss/ūdens siltumsūknis

Jaunākā paaudze

Vitocal 250-A: augstas kvalitātes gaisa/ūdens siltumsūknis monobloka konstrukcijā ar plūsmas temperatūru līdz 70 °C, īpaši modernizācijai. Jaudas diapazons: 7,3 līdz 8,1 kW (A7/W35). Ar One Base (E3) vadības ģenerāciju. Āra bloks Vitographit.

Siltumsūkņu veidi atšķiras atkarībā no enerģijas avota.

Siltumsūkņi izmanto vides enerģiju, lai apsildītu telpas un ūdeni. Šim nolūkam ir jāizmanto dažādi avoti. Katrā atsevišķā gadījumā labākais siltuma avots siltumsūknim ir atkarīgs no vietējiem apstākļiem un siltuma pieprasījuma. Viessmann siltumsūkņi ir pieejami tirgū kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, un tie izmanto dažādus enerģijas avotus:

  • gaiss
  • Zeme
  • Ūdens
  • Utilizācijas siltums
  • Ledus enerģijas krātuve

Māju īpašniekiem un modernizētājiem ir plaša Viessmann siltumsūkņu izvēle, un to modeļi ir piemēroti visiem siltuma avotiem un vajadzībām. Izmantojot pareizo Viessmann tehnoloģiju, jūs varat samazināt apkures izmaksas jau no pirmās dienas un samazināt slogu videi.

Siltums no gaisa

Gaiss ir pieejams visur, un tas ir bez maksas. Turklāt apkārtējā gaisā vienmēr ir siltums - pat ja ārā ir vēss. Zemākā fizikālā temperatūras robeža ir -273,15 grādi pēc Celsija. Tas nozīmē, ka jebkura temperatūra virs šīs vērtības joprojām satur siltumenerģiju, ko var izmantot. Lai gan teorētiski tas būtu iespējams, ekonomisku gaisa siltumsūkņa darbību var nodrošināt tikai līdz aptuveni -20 grādiem pēc Celsija. Siltumsūkni var uzstādīt gan telpās, gan ārpus tām. Sīkāku informāciju par šī siltumsūkņa darbību skatīt: Kā darbojas gaisa siltumsūknis.

Attēlā redzama māja ar Viessmann gaisa siltumsūkni, ūdens sildītāju un bufercilindru.

[1] Vitocal siltumsūknis
[2] Karstā ūdens tvertne
[3] Apkures ūdens akumulators

Zemes siltums (zonde)

Zemes dzīlēs slēpjas milzīgs enerģijas daudzums, un tā ir gandrīz neizsmeļama. Šis siltuma avots var lepoties ar salīdzinoši augstu un pastāvīgu temperatūru. Sākot no aptuveni 10 metru dziļuma, šī temperatūra saglabājas samērā augsta pat visu ziemu. Palielinoties dziļumam, paaugstinās arī temperatūra un līdz ar to arī siltumenerģijas daudzums. Ar zeme/ūdens siltumsūkņa palīdzību daļu no šīs enerģijas var izmantot centrālapkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Siltumsūkņa darbināšanai parasti izmanto divas metodes. Ģeotermiskie kolektori, piemēram, virszemes un tranšeju kolektori vai enerģiju absorbējoši paklāji, tiek izvietoti tuvu virsmai un uz savas lielās virsmas absorbē siltumenerģiju, lai pēc tam to nodotu siltumsūknim. Savukārt ģeotermālās zondes iegremdē zemē vertikāli vai leņķī un iegūst siltumenerģiju no 40 līdz 100 metru dziļuma. Tāpēc tiem ir nepieciešams mazāk vietas nekā ģeotermālajiem kolektoriem.

Salīdzinot ar gaisa siltumsūkņiem, zeme/ūdens siltumsūkņi parasti sasniedz augstāku efektivitāti neatkarīgi no siltuma ieguves metodes. No otras puses, plānošanas darbu apjoms ir lielāks, jo ir nepieciešams liels laukums vai oficiāls apstiprinājums. Plašāku informāciju par šo siltuma avotu skatiet sadaļā " Kā darbojas zeme/ūdens siltumsūknis".

Attēlā redzama māja ar Viessmann sālsūdens siltumsūkni, zondi, ūdens sildītāju un bufercilindru.

[1] Vitocal siltumsūknis
[2] Karstā ūdens tvertne
[3] Apkures ūdens akumulators

Siltums no gruntsūdeņiem

Gruntsūdeņi ir arī lielisks enerģijas krātuves avots, kas visu gadu nodrošina pastāvīgu temperatūru, kas pārsniedz 10 grādus pēc Celsija. Lai varētu izmantot siltumenerģiju, ir nepieciešama urbumu sistēma, kas sastāv no piegādes un atgriešanas urbumiem. Plānojot šāda veida siltumsūkni, galvenais aspekts ir ūdens aizsardzība. Dažos gadījumos atbildīgās iestādes var atteikt izsniegt atļauju ūdens/ūdens siltumsūkņa ierīkošanai. Pirms plānošanas ir svarīgi precizēt informāciju Vides dienestā .  

Taču pat tajās teritorijās, kur dziļurbumi ir atļauti, tas automātiski nenozīmē ekonomisku ekspluatāciju. Tas ir tāpēc, ka ūdens sastāvam ir izšķiroša ietekme uz vienmērīgu un efektīvu siltumsūkņa darbību. Ja ūdens/ūdens siltumsūkņa izmantošana nav iespējama, zeme-ūdens siltumsūknis ar ledus enerģijas krātuvēm vai ģeotermālajiem kolektoriem praksē ir laba alternatīva.

Attēlā redzama māja ar Viessmann ūdens/ūdens siltumsūkni, ūdens sildītāju un bufercilindru.

[1] Vitocal siltumsūknis
[2] Karstā ūdens tvertne
[3] Apkures ūdens akumulators

Siltumsūknis tiek izmantots tikai karstā ūdens sagatavošanai. Kā siltuma avotus var izmantot gan recirkulācijas gaisu, gan nosūces gaisu. Tas ir atdalīts no faktiskās apkures sistēmas un, izmantojot atbilstošus komponentus, var optimāli izmantot pašu saražoto saules enerģiju. Ja siltumsūknis izmanto recirkulācijas gaisu kā siltuma avotu, tas arī izsausina telpu un tādējādi pasargā to no pelējuma veidošanās riska. Savukārt, ja tas ir savienots ar esošo gaisa sadales sistēmu, tas var pat kontrolēti vēdināt telpas. Lai izvairītos no negatīva spiediena, ir nepieciešams aktīvās ventilācijas gaisa vads. Viessmann karstā ūdens siltumsūkņi ir paredzēti recirkulācijas vai nosūces gaisa darbībai, un pēc izvēles ir pieejami ar integrētu saules siltummaini un saules enerģijas vadības bloku tiešai saules enerģijas izmantošanai.

Zemes, gaisa un saules siltums (ledus enerģijas krātuves sistēma).

Ledus enerģijas krātuves koncepcija apvieno gaisa un ģeotermālo enerģiju, kā siltuma avotu var izmantot arī saules starojumu. Ledus enerģijas krātuves sistēma ir piemērota visām ēkām ar augstu siltuma vai dzesēšanas pieprasījumu. Tāpēc to galvenokārt izmanto komerciālos un pašvaldību projektos. Ledus enerģijas krātuve ir cisterna, kas piepildīta ar ūdeni un ierakta zemē . Tās iekšpusē ir cauruļu spirāles, pa kurām plūst antifrīzs. Ūdens cisternā kalpo kā siltuma avots izmantojot zemes siltumu, lai atkal un atkal atjaunotos. Ja ledus krātuve ir apvienota ar saules/gaisa absorbentu uz jumta, tas iegūst siltumu no apkārtējā gaisa un saules starojuma un padod to krātuvē. Sīkāku informāciju par šo procesu var uzzināt sadaļā " Ledus enerģijas krātuve".

Ledus krātuve dzesēšanai: Vasaras mēnešos ledus enerģijas krātuvi var izmantot arī dabiskai ēku dzesēšanai. Šim nolūkam ledus krātuvē esošais ūdens apkures sezonas beigās tiek pārvērsts ledū, iegūstot enerģiju un pārtraucot reģenerācijas procesu. Iegūtais ledus kalpo kā rezervuārs dabiskai dzesēšanai.

Attēlā redzama māja ar Viessmann siltumsūkni, ledus glabātuvi un saules/gaisa absorbētāju.

[1] Vitocal siltumsūknis
[2] Ledus enerģijas krātuve
[3] Saules/gaisa absorbētājs

Siltumsūkņi interesē ne tikai savrupmāju un daudzdzīvokļu ēku īpašniekus. Arī komercsabiedrības, pašvaldības un rūpniecības uzņēmumi paļaujas uz šo efektīvo un tīro tehnoloģiju. Tiek izmantotas augstas efektivitātes sistēmas, kas paredzētas pastāvīgi augstām prasībām un piedāvā plašu jaudu klāstu. Lielie Viessmann siltumsūkņi aptver jaudas diapazonu no 50 līdz 600 kW, un tie var tikt galā arī ar augstu plūsmas temperatūru līdz pat 90 grādiem pēc Celsija. Papildus zemei kā siltuma avotu var izmantot arī gruntsūdeņus un no ēkas novadīto gaisu. Īpaši rūpnieciskos lietojumos kā enerģijas avots var kalpot arī utilizētais siltums. Jebkurā gadījumā lielie Viessmann siltumsūkņi maksimāli izmanto brīvos enerģijas avotus. Lielie siltumsūkņi ir vēl efektīvāki, ja tos izmanto kombinācijā ar ledus enerģijas akumulatoru, tādējādi apvienojot dažādu siltuma avotu priekšrocības. Līdzīgi kā vairums siltumsūkņu mazāku jaudu diapazonā, daudzus lielos siltumsūkņus var izmantot arī dzesēšanas vajadzībām. Sīkāku informāciju skatīt sadaļā " Lielie siltumsūkņi".

Lielo siltumsūkņu modernizācija divrežīmu sistēmā

Pretēji vispārpieņemtam uzskatam, siltumsūkņus izmanto ne tikai jaunbūvējamos projektos rūpniecības, tirdzniecības vai pašvaldību sektorā. Sistēmu īpašnieki tos var izmantot arī modernizācijas projektos. Tas ir tāpēc, ka lielu Viessmann siltumsūkni var lieliski apvienot ar esošajām apkures sistēmām. Tādējādi tradicionālās šķidrā kurināmā vai gāzes apkures sistēmas var papildināt ar siltumsūkni. Siltumsūknis tiek izmantots, lai pārņemtu karstā ūdens un apkures enerģijas bāzes slodzi. Maksimālās slodzes gadījumā var ieslēgt gāzes vai šķidrā kurināmā katlu, lai segtu pieprasījumu. Šāda veida apkures sistēma rūpnieciskos apstākļos ne tikai efektīvi samazina apkures izmaksas, bet arī CO₂ emisijas un tādējādi ir absolūti pozitīvs faktors klimata aizsardzības jomā.

Svarīgs ir visaptverošs sagatavošanās un plānošanas posms

Ir plašs siltumsūkņu klāsts komerciāliem un pašvaldību vajadzībām. Katrā gadījumā ir individuālas prasības. Lai atrastu piemērotāko siltumsūkni konkrētajam gadījumam, mēs iesakām veikt visaptverošu sagatavošanās un plānošanas posmu. Viens no mūsu kompetentajiem Viessmann partneriem būs gatavs jums palīdzēt.

Attēlā redzama Viessmann siltumsūkņu kaskāde.
Viessmann Vitocal 300-G-Pro siltumsūkņu kaskāde

Padomi par siltumsūkni

Pirms siltumsūkņa iegādes ir svarīgi saņemt padomu. Jūs varat izvēlēties no plašā Viessmann ekspertu un partneru piedāvājuma.

Pirms siltumsūkņa iegādes ir jāatbild uz dažiem jautājumiem. Galu galā jaunajam enerģijas risinājumam ir jābūt piemērotam jums un jūsu mājai. Zemāk esam uzskaitījuši dažus jautājumus, kas būs jānoskaidro iepriekš.

  • Kāda veida siltumsūkni vēlaties uzstādīt?
  • Vai sistēma būtu paredzēta vienģimenes mājai vai daudzdzīvokļu mājai?
  • Kāds ir pašreizējais apkures enerģijas un karstā ūdens patēriņš jūsu mājā?
  • Vai siltumsūknis paredzēts jaunbūvei vai jau esošai ēkai?
  • Kas jāņem vērā, izmantojot dažādus vides enerģijas avotus?
  • Vai urbšanas darbiem ir nepieciešamas atļaujas, vai ir noteikumi, kas nosaka attālumus līdz blakus ēkām vai trokšņa līmeni?
  • Kādi ir iespējamie ietaupījumi salīdzinājumā ar citām apkures sistēmām?
  • Kādas temperatūras var sasniegt apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, un vai tās ir pietiekamas jūsu apkures modeļiem?
  • Vai ir nepieciešams siltuma akumulators un kāpēc?
  • Kā, veicot regulāru apkopi, var aktīvi pagarināt kalpošanas laiku?
  • Kādi papildu pasākumi jāņem vērā, plānojot siltumsūkņa uzstādīšanu?
  • Kādas izmaksas radīsies tā iegādei ?
  • Kādas ir izmaksas, lai nodrošinātu efektīvu siltumsūkņa ekspluatāciju?
  • Vai ir saprātīgas kombinācijas iespējas, piemēram, siltumsūknis ar saules siltumu?

Strādājot kopā ar ekspertu uz vietas, jūs varat saņemt skaidras atbildes uz šiem jautājumiem, konsultējoties par siltumsūkni. Turklāt ir pieejami dažādi Viessmann ceļveži, kā arī brošūras un datu lapas par siltumsūkņiem, kas piedāvā plašu informāciju par šīm tēmām.

Koeficients COP - ko tas nozīmē?

Apkure ar Viessmann siltumsūkņiem nozīmē paļauties uz pārbaudītu tehnoloģiju un vienlaikus aizsargāt vidi. Tas ir tāpēc, ka visām iekārtām ir rūpīgi saskaņoti komponenti un augsts COP. COP (lietderības koeficients) ir saražotā lietderīgā siltuma un patērētās elektroenerģijas attiecība.

Tomēr, projektējot sistēmu, ir svarīgi ņemt vērā paredzamo darbību visa gada garumā. Lai to izdarītu, piegādātā siltuma daudzumu aprēķina attiecībā pret siltumsūkņa sistēmas kopējo elektrisko pieprasījumu, ņemot vērā sūkņu, vadības bloku u. c. jaudu. Rezultātu sauc par sezonālās efektivitātes koeficientu jeb SCOP.

Vienkāršāk sakot, COP ir svarīga siltumsūkņu raksturojoša vērtība. Jo augstāks šis koeficients, jo efektīvāk darbojas siltumsūknis. Kādi citi faktori nodrošina drošu un ekonomisku ekspluatāciju, varat uzzināt sadaļā Siltumsūkņa iegāde.

Sīkāka informācija par iespējamiem ietaupījumiem ir sniegta mūsu brošūrā "Modernizācijas kompass", kas PDF formātā ir pieejama šeit:

Feliksa Neirutera jaunajā mājoklī ar siltumsūkni un ledus noliktavu

Felix Neureuther ir uzcēlis māju - māju nākamajām paaudzēm. Ja vēlaties konsekventi aizsargāt klimatu, varat paši noteikt, kā būtiski uzlabot savu CO₂ emisijas nospiedumu. Pasaules čempions slēpošanā Felikss Neureuters ir uzcēlis jaunu māju Garmiš-Partenkirhenē, kas trīs viņa ģimenes paaudzes apgādā ar 100 % tīru enerģiju. Ar Viessmann ledus uzglabāšanas sistēmu.

Lejupielādes un saites par siltumsūkņiem

Apkure ar gaisa un ģeotermālo enerģiju - atjaunojamo energoresursu vislabākā iespējamā izmantošana. Tālāk pievienotajā brošūrā ir sniegta detalizēta informācija par ilgtspējīgu un videi draudzīgu siltuma ražošanu, izmantojot Viessmann siltumsūkņus. Tajā ir iekļauts pārskats par visiem aktuālajiem siltumsūkņiem un to galvenajiem tehniskajiem datiem, kā arī daudz noderīgas informācijas par piederumiem, servisu, subsīdijām un finansēšanas iespējām.

Viessmann siltumsūkņu ar zeme/ūdeni jaudas diapazons ir no 5,6 līdz 84,6 kW. Sīkāku informāciju par siltumsūkņu specifikācijām un īpašībām var atrast bukletos un datu lapās lejupielādes formātā, kā arī attiecīgo produktu lapās.

Viessmann gaiss/ūdens monobloka tipa siltumsūkņi ir pieejami ar jaudu diapazonā no 4,0 līdz 250 kW. Lejupielādējiet datu lapu vai bukletu, lai uzzinātu par atsevišķu siltumsūkņu specifikācijām un īpašībām. Papildu informācija ir pieejama arī Vitocal produktu lapās.

Viessmann dalītā tipa siltumsūkņu jaudas diapazons ir no 4,0 līdz 12 kW. Datu lapas un bukleti ir labs pamats lēmumu pieņemšanai. Lejupielādējiet failus ar detalizētu informāciju par siltumsūkņu specifikācijām un īpašībām vai apmeklējiet saistītās produktu lapas.

Lai iegūtu detalizētu informāciju par Viessmann siltumsūkņiem, noklikšķiniet uz attiecīgās datu lapas un papildu informācijas par produktu. Tur atradīsiet apkopotas visas specifikācijas un funkcijas.

Tālāk pievienotajā brošūrā ir sniegta informācija par mūsu lielajiem siltumsūkņiem ar jaudu līdz 600 kW un piemērotiem sistēmas risinājumiem dažādiem pielietojumiem un dažādiem siltuma avotiem.

Siltumsūknis ir ne tikai ekoloģiski nekaitīga apkures sistēma, bet arī ļoti daudzpusīgi izmantojams. Tas ir tāpēc, ka papildus savam primārajam uzdevumam - apgādāt dzīvojamās ēkas ar siltumu - tas spēj arī veikt gaisa kondicionēšanu siltākajos mēnešos. Pamatā ir divas iespējamās dzesēšanas metodes - pasīvā un aktīvā dzesēšana.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi