Šīs telpas dzesēšanas versijas ir ļoti lētas, un tās ir pieejamas gan kā stacionāras, gan mobilas iekārtas. Tās parasti sastāv no dažiem komponentiem - ventilatora, kā arī ūdens tvertnes un iztvaikošanas paklāja. Ūdens tiek mitrināts caur tvertni. Ventilators izspiež gaisu, un ūdens iztvaiko. Tādējādi tiek atdzesēts apkārtējais gaiss. Galvenais trūkums ir liels mitruma daudzums, kas nonāk telpā. Turklāt ierīce ātri zaudē savu iedarbību, kad ūdens tvertne ir tukša.
Viessmann gaisa kondicionieri jūsu mājai - pārskats
Pieprasīt konsultācijuIlgstoši karstuma periodi, slikta gaisa kvalitāte un nepieciešamība pēc veselīgas iekštelpu vides palielina interesi par gaisa kondicionēšanas sistēmām. Daudziem runa ir ne tikai par telpu dzesēšanu vasaras mēnešos, bet arī par augstu siltuma komforta līmeni. Mitrumam ir tikpat svarīga nozīme kā filtrētam gaisam - bez vīrusiem, alergēniem un citiem piesārņotājiem. Šajā pārskatā uzziniet vairāk par gaisa kondicionieru priekšrocībām, dažādām pielietojuma jomām un to darbību.
Viessmann gaisa kondicioniera priekšrocības kopsavilkums
Ātri un viegli uzlabot iekštelpu gaisa kvalitāti
Atšķirībā no daudzām mobilajām ierīcēm un vienkāršiem ventilatoriem siltais iekštelpu gaiss netiek tikai virpuļots vai bagātināts ar mitrumu. Viessmann gaisa kondicionieris rada patīkamu telpas klimatu. Atdzesēšana ir ne tikai ātra, bet gaiss vienlaikus tiek arī sausināts un attīrīts. Tas nodrošina augstu komforta līmeni un maksimālu ērtību. Gaisa kondicionieris attīra gaisu arī no traucējošiem faktoriem, piemēram, alergēniem, vīrusiem un citiem piesārņotājiem.
Kompakta apkure un dzesēšana
Jūs varat ne tikai aktīvi dzesēt telpas, bet arī pavasarī un rudenī arī tās apsildīt ar gaisa kondicionieri un/vai atbalstīt esošos siltuma ģeneratorus un enerģijas risinājumus, vai pat reizēm tos pilnībā aizstāt. Pavasara un rudens rīti un vakari joprojām var būt ļoti vēss. Šajā gadījumā gaisa kondicionieri mājoklī var efektīvi izmantot kā papildu sildītāju.
Gaisa kondicionieris kā elastīga sistēma dažādām pielietojuma jomām
Viessmann gaisa kondicionieri ir ideāli piemēroti jūsu mājas hibrīdaprīkojumam, piemēram, lai papildinātu fotoelementu sistēmu. Šādā veidā jūs paaugstināt uz vietas saražotās enerģijas pašpatēriņa līmeni, jo lielākā daļa saules starojuma pārklājas ar lielāko dzesēšanas pieprasījumu. Kombinācijā ar citiem enerģijas risinājumiem jūs varat arī ietaupīt uz fosilā kurināmā rēķina, jo īpaši, ja papildināt un atbalstāt esošo gāzes vai šķidrā kurināmā apkures sistēmu. Multi split gaisa kondicionieris piedāvā arī vairāku iekštelpu bloku elastīgas kombinācijas priekšrocības kopā ar vienlaicīgu dzesēšanu vairākās jūsu mājas zonās.
Kā darbojas gaisa kondicionieris?
Gaisa kondicionieris ir paredzēts siltuma, t. i., siltumenerģijas, ieguvei no iekštelpu gaisa un transportēšanai uz āru. Normālos apstākļos siltums plūst no augstas uz zemu temperatūru. Tomēr karstās dienās, kad ārā ir vēl siltāk nekā telpās, mēs dodam priekšroku pretējam variantam: siltumam jāplūst ārā uz augstāko temperatūras līmeni, lai telpās būtu vēsāk un komfortablāk. Tam pamatā ir aukstumaģenta kontūrs, līdzīgs gaisa siltumsūknim, tikai apgrieztā veidā. Šis process ļauj novadīt enerģiju no iekšpuses uz āru. Svarīgs priekšnoteikums ir tas, ka gaisa kondicionierī izmantotais aukstuma aģents iztvaiko istabas temperatūrā.
Īss skaidrojums par aukstumaģenta ķēdi
Vispirms paskaidrosim, ka Viessmann klāstā ietilpst dalītā tipa gaisa kondicionieri. Tie sastāv no iekšējā bloka un ārējā bloka. Iekštelpu blokā ir ventilators un iztvaicētājs. Visi pārējie komponenti ir āra blokā.
- Ventilators iesūc silto gaisu un vada to gar siltummaini.
- Siltummainī atrodas šķidrais aukstuma aģents.
- Aukstumnesējs absorbē siltumenerģiju no iekštelpu gaisa un iztvaiko.
- Telpa ievērojami atdziest.
- Aukstumnesējs plūst caur kompresoru. Palielinās spiediens un gāzveida aukstumnesēja temperatūra.
- Siltumenerģija - siltums siltā gāzveida vidē - tiek novadīta uz ārpusi.
- Aukstumnesēja spiediens un temperatūra pazeminās līdz sākotnējam līmenim. Šķidrinātājs sašķidrinās, un cikls var sākties no jauna.
Kas ir dzesēšanas jauda?
Dzesēšanas jauda ir ekvivalents sildīšanas jaudai, un to var attiecīgi aprēķināt. Būtībā šis veiktspējas parametrs raksturo, cik daudz siltumenerģijas gaisa kondicionieris vai cita dzesēšanas iekārta var absorbēt un izkliedēt noteiktā laikā, lai atdzesētu telpu vai telpas. Labākajā gadījumā sistēma tiks projektēta tā, lai jauda atbilstu visiem iekšējiem un ārējiem siltuma avotiem. Tie ir lieli logu laukumi vai citas stikla virsmas, caur kurām telpā var iekļūt salīdzinoši liels saules gaismas daudzums. Turklāt pat samērā mērena ārējā apvalka izolācija ietekmē siltuma slodzi mājā vasaras mēnešos. Citi faktori ir cilvēku skaits telpā vai ēkā un tas, cik daudz siltuma izdala elektroierīces. Tas jāņem vērā, aprēķinot dzesēšanas slodzi saskaņā ar VDI 2078. Turklāt, novērtējot un projektējot sistēmu, būtiska nozīme ir arī uztvertajai temperatūrai. Dzesēšanas jaudu norāda vatos vai kilovatos.
Kādi ir dažādi gaisa kondicionētāju un gaisa kondicionēšanas iekārtu veidi?
Pastāv vairāki dažādi risinājumi ēkas vai telpas dzesēšanai. Tie var būt gan vienkārši ventilatori ar dzesēšanas funkciju kā pārvietojama vai pastāvīgi uzstādīta gaisa kondicionēšanas iekārta, gan monobloka gaisa kondicionēšanas iekārtas un dalītā tipa gaisa kondicionieri, kas veido veselu sistēmu ar vairākām iekšējām vienībām. Ierīces un sistēmas sasniedz zemākas vai augstākas veiktspējas vērtības atkarībā no tā, cik sarežģīta ir tehnoloģija. Turklāt īpaši dalītajiem gaisa kondicionieriem ir papildu funkcijas , lieliskas dzesēšanas spējas un atšķirībā no mobilajiem gaisa kondicionieriem tas telpās nerada lielu troksni .
Monobloka konstrukcijā viss aukstumnesēja kontūrs darbojas vienā blokā. Šādai konfigurācijai nepieciešama šļūtene, kas ved uz āru caur logu vai spraugu durvīs. Kondensāts, kas rodas dzesēšanas procesā, kā arī uzsildītais izplūdes gaiss pa šļūteni tiek novadīts uz ārpusi. Monobloka gaisa kondicionēšanas iekārtas var arī sausināt gaisu un attīrīt to, izmantojot filtru. Galvenais šīs konstrukcijas trūkums ir tas, ka darbība ir salīdzinoši skaļa un uz naktī guļamistabā ieslēgtā stāvoklī tas diezin vai ļaus aizmigt. Turklāt kondensāta šļūtenes atverei jābūt rūpīgi noslēgtai.
Sadalītā konstrukcija ir raksturīga ar to, ka sistēma sastāv no iekšējās un ārējās vienības. Tas nozīmē, ka aukstuma aģenta cirkulācija ir sadalīta starp abām vienībām. Kompresors atrodas āra blokā. Tā priekšrocība ir ļoti klusa darbība. Abas vienības ir savienotas tikai ar tievām caurulēm caur ārējo sienu. Turklāt dalītais gaisa kondicionieris ir aprīkots ar invertora motoru, kas ļauj regulēt jaudu pēc pieprasījuma. Tas savukārt nodrošina ļoti efektīvu darbību un enerģijas ietaupījumu. Dalītā konstrukcija arī ļauj vairākus iekštelpu blokus mājā savienot ar vienu ārējo bloku. To sauc par multi split gaisa kondicionieri. Daudzo priekšrocību dēļ Viessmann savā produktu klāstā piedāvā tikai split gaisa kondicionierus.
Padomi, kā iegādāties gaisa kondicionieri jūsu mājai
Jūs saņemsiet atbalstu no mūsu apkures uzņēmumu partneriem. Viņi organizēs tikšanos uz vietas, kur ar ekspertu varēsiet noskaidrot visus būtiskos galvenos jautājumus. Labs veids, kā sagatavoties šai tikšanās reizei, ir iepriekš noskaidrot sev dažus jautājumus. Uzskatiet turpmāk sniegto pārskatu par kontrolsarakstu, kurā ietverti svarīgākie gaisa kondicioniera iegādes aspekti. Lūdzu, paturiet prātā, ka šāds saraksts nevar aptvert visu. Tikai personīga konsultācija palīdzēs jums atrast jūsu vajadzībām piemērotu dzesēšanas un ventilācijas risinājumu.
- Kādam nolūkam tiks izmantots gaisa kondicionieris vai gaisa kondicionēšanas iekārta?
- Vai jums ir nepieciešama tikai telpu dzesēšana vai arī apkure?
- Cik liela ir dzesējamā telpa vai telpas? Vai tās ir atsevišķas telpas vai visa ēka?
- Kad un cik bieži sistēma tiks izmantota? Vai tā varētu būt nepieciešama brīvdienu mājai vai citam īpašumam, kas tiek izmantots tikai īslaicīgi?
- Vai jums jau ir gaisa kondicionieris vai pārvietojama gaisa kondicionēšanas iekārta un vai vēlaties to integrēt jaunajā sistēmā?
- Vai ir fotoelektriskā sistēma un vai ir nepieciešams palielināt pašpatēriņu?
- Vai jaunais Viessmann gaisa kondicionieris būtu jāapvieno ar esošo siltuma ģeneratoru, vai arī uzreiz jāplāno jauns komplekss risinājums?
Precīzai plānošanai galvenie dati, piemēram, dzīvojamās telpas vai ēkas lielums, būs tikpat svarīgi kā mājsaimniecībā dzīvojošo cilvēku skaits, atrašanās vieta, kā arī saules starojums un arī to, kādas maksimālās temperatūras var sagaidīt vasarā. Izvēlētais apkures darbu veicējs kopā ar jums pārrunās visus šos faktorus un kopā izveidos optimālo risinājumu.
Gaisa kondicioniera modernizācija
Vitoclima Viessmann gaisa kondicionieri ir piemēroti gan jaunbūvēm, gan modernizācijas projektiem. Modernizācija nerada nekādas problēmas. Īpaši svarīga ir plānošana. Tipam, izmēram un galvenokārt jaudai ir jāatbilst esošajai ēkai un dzīves apstākļiem. Papildus iepriekš minētajiem jautājumiem plānošanas laikā īpaši jāņem vērā esošie dzesēšanas pasākumi, siltuma vai elektroenerģijas ģeneratori.
Dalīto gaisa kondicionieru pielietojuma jomas kā noteicošais faktors
Lemjot, vai ar gaisa kondicionieri aprīkot atsevišķas telpas vai visu māju, plānošanas nolūkos ir svarīgi noskaidrot, kur sistēma tiks izmantota. Tas ir tāpēc, ka jauda un iespējamās kombinācijas ir atkarīgas no pielietojuma zonas. Piemēram, jūs varat plānot gaisa kondicionieri jumta telpai, kur vasaras mēnešos var kļūt nepatīkami karsts. Gaisa kondicionieri iespējams izmantot arī guļamistabā, lai nodrošinātu komfortablu miegu tropiski karstās vasaras naktīs. Jums joprojām ir iespēja aprīkot visu mājokli ar gaisa kondicionieri. Šim nolūkam ideāli piemērota, piemēram, multi split sistēma. Pārrunājiet ar vietējo ekspertu, kur ir vislielākais dzesēšanas pieprasījums un vai ir kādas modernizācijas iespējas, kuras var apsvērt jau tagad, lai vēlāk tās īstenotu.
Gaisa kondicionēšana un ar to saistītās izmaksas
Gaisa kondicionieriem ir raksturīgas salīdzinoši zemas ieguldījumu izmaksas. Ja sistēma ir pareizi plānota un individuāli pielāgota, arī ekspluatācijas izmaksas būs zemas. Svarīgi ir tas, ka tā var pilnībā izmantot savas priekšrocības, ja to apvieno ar citiem siltuma ģeneratoriem. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad gaisa kondicionieris rūpējas arī par apkuri. Tas ir ideāli piemērots pavasarī un rudenī. Tas nozīmē, ka pārējā sistēma var palikt droši izslēgta pavasara un rudens maigākajos mēnešos.
Īpaši efektīva ir iepriekš minētā kombinācija ar fotoelementu sistēmu un enerģijas akumulatoru, piemēram, Vitocharge VX3. Elektrība no sava jumta samazinās arī izmaksas par gaisa kondicionieri.