Uzstādot fotopaneļu moduļus, lietotāji apliecina savu atbildīgo attieksmi pret vidi un aktīvi veicina klimata aizsardzību, samazinot CO₂ emisijas. Ar 8,5m2 fotoelementu virsmas pietiek, lai apmierinātu vidējā cilvēka pieprasījumu pēc enerģijas.
Fotopaneļi - saules enerģija
Izmantojot fotopaneļu sistēmu, saules gaismu var pārvērst elektroenerģijā. Tā pamatā ir "fotoefekts", kas tika atklāts jau 19. gadsimtā, bet fizikāli izskaidrot un izmantot to varēja tikai 20. gadsimtā. Pirmā pielietojuma joma bija ceļošana kosmosā. Mūsdienās šo tehnoloģiju var atrast uz daudziem jumtiem, un tā apgādā iedzīvotājus ar elektroenerģiju no bezmaksas saules enerģijas. Fotopaneļu elementi ir piemēroti arī komercēkām un pašvaldību ēkām enerģijas izmaksu samazināšanai, vienlaikus veicinot klimata aizsardzību.
Kā darbojas fotopaneļu elementi?
Fotopaneļu elementu darbības pamatā ir saules baterijas. Šie elementi starojuma enerģiju pārvērš elektroenerģijā. Šūnas var savienot kopā, veidojot moduļus, un pēc tam tās var uzstādīt uz jumtiem, fasādēm un atklātās vietās. Elektroenerģijas ražošanu kopumā var iedalīt divos posmos:
- Enerģijas ieguve: Kad gaisma krīt uz fotoelementu moduļiem (PV moduļiem), saules baterijās izdalās elektroni. Pozitīvie un negatīvie lādiņa nesēji savācas pie attiecīgajiem elektriskajiem kontaktiem, kā rezultātā starp elementa priekšējo un aizmugurējo daļu plūst līdzstrāva. Šis fotoelektriskais efekts veidojas bez mehāniskām vai ķīmiskām reakcijām, tāpēc tas nav nepieciešams apkopei un nav pakļauts nolietojumam.
- Enerģijas pārveidošana: Saules ģeneratora radīto līdzstrāvas enerģiju invertors (parasti saukts arī par saules enerģijas invertoru vai elektrotīkla barošanas ierīci) pārveido elektrotīklam piemērotā maiņstrāvā (230 vai 400 V maiņstrāva ar frekvenci 50 Hz). Pārbaudīti drošības standarti un pilnībā izstrādāti procesori, kā arī modernākā energoelektronika nodrošina efektīvu saules enerģijas pārveidi. Izgatavoto maiņstrāvu var izmantot mājsaimniecībā vai ievadīt publiskajā elektrotīklā.
Fotogalvanisko elementu efektivitāte ir atkarīga no saules bateriju ražošanas procesa. Viessmann Vitovolt 300 mēs nošķiram monokristāliskos un polikristāliskos elementus. Turpmāk dotajā tabulā ir parādīts, pēc kā šie divi veidi atšķiras.
Vitovolt 300 monokristālu fotoelementu moduļos īpaši tumši monokristālu saules elementi ir izvietoti zem speciālas caurspīdīgas stikla plāksnes ar zemu dzelzs saturu. Kopā ar melni anodētu rāmi un melnu Tedlara foliju zem šūnām tiek izveidoti moduļi, kas nodrošina visaugstākās veiktspējas vērtības ar maksimālu stabilitāti un modernu dizainu. Šiem moduļiem mēs sniedzam pagarinātu produkta garantiju uz 10 gadiem un veiktspējas garantiju līdz 25 gadiem vismaz 80 procentiem no nominālās jaudas. Gan monokristāliskie, gan polikristāliskie Viessmann saules elementi ir piemēroti izmantošanai dzīvojamās, pašvaldību un komerciālās ēkās.
Izmantojiet Viessmann fotoelementu sistēmu priekšrocības
Tā kā enerģijas izmaksas nepārtraukti pieaug, fotopaneļu sistēma palīdz lietotājiem ietaupīt naudu un samazina atkarību no energoapgādes uzņēmumiem. Saražoto elektroenerģiju var izmantot savām vajadzībām vai eksportēt uz publisko tīklu. Fotogalvaniskā sistēma arī palielina īpašuma vērtību.
Mūsu augstas kvalitātes fotopaneļu moduļi nodrošina ekonomisku efektivitāti un ilgu kalpošanas laiku. Viessmann profesionālo partneru piedāvāto fotoelementu klāstu papildina visaptveroši pakalpojumi - no projektēšanas un izmēru noteikšanas līdz piegādei un apkopei.
Viessmann fotoelektriskā tehnoloģija piedāvā perfekti saskaņotus komponentus, kas sastāv no PV moduļiem, invertoriem un uzstādīšanas sistēmām, kā arī enerģijas uzkrāšanas sistēmām un siltumsūkņiem, lai palielinātu pašpatēriņu.
Enerģijas iepirkuma maksa un pašpatēriņš
Pašlaik ir divi veidi, kā izmantot saules enerģiju, ko saražo fotoelementu sistēma: vai nu visu to var eksportēt uz tīklu, vai arī daļēji vai pilnībā izmantot uz vietas. Elektroenerģijas izmaksas par kilovatstundu parasti ir daudz lielākas nekā iepirkuma tarifs par tādu pašu kilovatstundu saules enerģijas, kas eksportēta uz tīklu. Tāpēc saražoto fotoelementu enerģiju arvien biežāk izmanto uz vietas vai uz laiku uzglabā baterijās, un tikai elektroenerģijas pārpalikums tiek eksportēts uz tīklu.
Nodrošināt efektīvu pašpatēriņu
Pašpatēriņš sniedz finansiālas priekšrocības, jo saules enerģija, kas ražota ar fotopaneļu elementu palīdzību, ir lētāka nekā no elektrotīkla saņemtā enerģija. Optimizēta sistēmas koncepcija ar perfekti saskaņotām sastāvdaļām nodrošina augstu pašpatēriņa līmeni.
Pilnīgs risinājums Fotopaneļu sistēmas apvienošana ar siltumsūkni
Visefektīvākais veids, kā no enerģijas ražot siltumu, ir izmantot siltumsūkni. Izmantojot siltumsūkni, viena kilovatstunda elektroenerģijas var nodrošināt līdz pat piecām un vairāk kilovatstundām siltuma, izmantojot bezmaksas vides enerģiju. Ja siltumsūknis tiek izmantots, lai segtu enerģijas pieprasījumu telpu apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, lētā saules elektroenerģija ļauj nodrošināt lētu siltuma piegādi. Tiem, kas plāno apvienot fotopaneļu sistēmu ar siltumsūkni, jāizvēlas tāda vides apkure, kas īpaši optimizē pašpatēriņu un ko var pielāgot, lai tā atbilstu fotopaneļu sistēmas ģenerēšanas modeļiem. Šim nolūkam Viessmann ir izstrādājis rūpīgi saskaņotu sistēmu, kas sastāv no fotoelementiem un siltumsūkņa.
Fotopaneļu sistēma ar Vitocharge enerģijas akumulatoru
Pieņemot, ka tā ir uzstādīta uz pietiekami lielas virsmas, fotoelementu sistēma dienas laikā saražo pietiekami daudz enerģijas, lai apmierinātu savrupmājas vajadzības. Tomēr šī svārstīgā elektroenerģijas padeve saskaras ar mainīgām patēriņa maksimuma stundām, piemēram, kad darbojas trauku mazgājamā mašīna, veļas mašīna vai veļas žāvētājs. Un, protams, siltumsūknis, kuram apkures sezonā nepieciešams vairāk enerģijas.
Jaudas akumulators līdzsvaro šos maksimumus, nodrošinot nepieciešamo papildu jaudu no akumulatoriem tieši tad, kad tā ir nepieciešama. Vitocharge VX3 ir Viessmann jaunās paaudzes PV enerģijas akumulators, kas ļauj palielināt pašpatēriņu, kā arī visas sistēmas efektivitāti. Sistēma uzlādēs enerģijas akumulatoru tad, kad jūsu mājā nebūs nepieciešama elektrība. Pēc tam šī elektroenerģija tiek izmantota, kad tas ir nepieciešams. Ja enerģijas akumulators ir pilnībā uzlādēts un nav pieslēgts neviens patērētājs, pārpalikusī elektroenerģija tiek eksportēta uz elektrotīklu .
Video - ViTalk: IoT enerģētikai
Pareiza plānošana ir būtiska ekonomiskai darbībai
Lai tehnoloģija darbotos ekonomiski un uzticami, ir jāņem vērā daži aspekti. Papildus augstai produkta un izpildes kvalitātei tas ir atkarīgs arī no pareizas plānošanas. Ikvienam, kurš apsver iespēju iegādāties fotoelementu sistēmu, vispirms pie kāda no mūsu partneriem jāpārbauda, vai ir izpildīti priekšnoteikumi.
Jumta virsmu orientācija, slīpums un ēnojums
Uz dienvidiem vērsti jumti bez ēnas ir ideāli piemēroti fotoelementu izmantošanai. Ja slīpums ir no 30 līdz 40 grādiem, saules stari uz Vitovolt 300 saules moduļiem krīt tieši pareizajā leņķī, lai baterijas ražotu daudz elektroenerģijas. Ja slīpums ir labvēlīgs, bet orientācija ir novirzīta uz austrumiem vai rietumiem, ieguvums būs vidēji par 20 % mazāks. Lai kompensētu zaudējumus, būtu jāiegādājas lielāka fotoelementu sistēma. Viessmann virsmas matrica parāda, kāda jauda ir iespējama uz jūsu jumta. Interesenti var ievadīt jumta virsmas platumu un augstumu un ātri redzēt, cik daudz moduļu var uzstādīt.
Pārbaudiet jumta nestspēju
Saules moduļi palielina jumta slodzi. Būvinženieris ātri noteiks, vai jumts var izturēt iekārtas.
Ātri uzdotie jautājumi par fotopaneļiem
Kāda jumta forma ir piemērota fotopaneļu sistēmas ekspluatācijai un vai ir nepieciešama regulāra tīrīšana? Mēs atbildam uz šiem un citiem jautājumiem.
Viessmann fotopaneļu moduļus var ātri un droši uzstādīt gan uz slīpiem jumtiem (no 10 līdz 60 grādu slīpumam), gan arī uz plakaniem jumtiem. Svarīgi ir tikai tas, lai jumts droši izturētu moduļu svaru pat nelabvēlīgos laika apstākļos.
Mūsdienu saules moduļi ir gandrīz pašattīroši, pateicoties to slīpumam un ļoti gludai virsmai. Turklāt vējš un lietus noņem lielāko daļu putekļu. Ja sniega vai rupjāku netīrumu rada, piemēram, krituši zari, tīrīšana tomēr ir ieteicama. Šim darbam vislabāk ir nolīgt specializētu uzņēmumu, jo darba augstums rada zināmu risku. Pastāv arī risks, ka nepareizas tīrīšanas dēļ var tikt anulēta garantija.
Fotoelektriskā uzlādes stacija Allendorfas objektā
Viessmann klientiem, piegādātājiem un viesiem tagad ir iespēja uzlādēt savu elektrisko transportlīdzekļu akumulatorus, lai tie būtu gatavi pārējiem braucieniem. Allendorfas rūpnīcas informācijas centra priekšā; šim nolūkam ir pieejamas sešas uzlādes vietas . 100 % elektroenerģijas tiek iegūti no Viessmann fotoelementu moduļiem uz uzlādes stacijas jumta.
Tajā tiek uzlādēts arī BMW i3, kas nokrāsots spilgtā Vitoranžas krāsā. Tas papildina Allendorf autoparku un tiek izmantots braucieniem teritorijā un tās apkārtnē.